Napisz:
m.wilczek@radzionkow.pl
 
 
 

WYDARZENIA

Modernizacja Ośrodka Zdrowia w Radzionkowie (2013.06.05)
Ośrodek Zdrowia w Radzionkowie przy ul. Gajdasa czeka przeprowadzka. Wkrótce poznamy firmę, która przebuduje sąsiadujący z ośrodkiem RAD-MED budynek ogródków jordanowskich. Tam znajdą się gabinety lekarskie.
O tym, że gminny ośrodek zdrowia w Radzionkowie ma się przeprowadzić do budynku ogródków jordanowskich w Radzionkowie mówiło się jeszcze pod koniec kadencji burmistrza Gustawa Jochlika, czyli w połowie pierwszej dekady XX wieku. Do tego czasu jednak to się nie stało.
Na poczatku 2013 roku władze miasta przekształciły gminny ośrodek zdrowia w Radzionkowie w NZOZ. Prezesem miejskiej spółki RAD-MED, która przejęła świadczenie usług medycznych został Jecek Tatarynowicz. Już na początku zapowiadał on, że ośrodek musi podnieść standard warunków w jakich lekarze i pielęgniarki leczą pacjentów.
Z informacji przekazanych nam przez Jarosława Wrońskiego, rzecznika radzionkowskiego ratusza wynika, że na początku czerwca poznamy wyniki przetargu na wybór firmy, która przebuduje budynek przy ulicy Gajdasa 1 na terenie dawnych ogródków jordanowskich w Radzionkowie.
W zmodernizowanym budynku będzie mieścić się nowy ośrodek zdrowia RAD-MED. Inwestycja będzie obejmować kompleksową termomodernizację, w tym m.in. rozbiórkę obecnego dachu i montaż nowej konstrukcji, skucie posadzek, montaż grzejników,zaworów, rozdzielni elektrycznej.
Obiekt zostanie również wyposażony w kotłownię gazową. W budynku ma powstać docelowo osiem gabinetów lekarskich oraz dwa gabinety zabiegowe. Inwestycja pozwoli także zagospodarować teren wokół obiektu. Projekt przebudowy budynku zostanie dofinansowany z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
Przypomnijmy, że ogródki jordanowskie w Radzionkowie zakładał jeszcze w latach 1938-1939 ówczesny naczelnik miasta, Jerzy Ziętek, później wojewoda śląski.
źródło: www.tarnowskiegory.naszemiasto.plInicjatywa Obywatelska Powiatu Tarnogrskiego Koo w Radzionkowie Zwizek Grnolski Stowarzyszenie Rodzin Katolickich


 
© 2006-2014 Marek Wilczek. Wszystkie prawa zastrzeżone. Projekt, wykonanie i prowadzenie strony: Grzegorz Machoń.

web stats stat24.com