Napisz:
m.wilczek@radzionkow.pl
 
 
 

WYDARZENIA

TARGOWISKO (2013.01.23)
Kostka brukowa, lampy hybrydowe i więcej miejsc parkingowych. Tak ma wyglądać radzionkowskie targowisko jeszcze w tym roku. Stragany będą w innym miejscu.
Targowisko przy ulicy Szymały w Radzionkowie to miejsce, do którego co tydzień przyjeżdża mnóstwo ludzi, chcących zaopatrzyć się w mięso, świeże warzywa, owoce, albo po prostu kupić ubrania. Duży wybór i atrakcyjne ceny przyciągają mieszkańców nie tylko Radzionkowa, ale także Piekar Śląskich i Bytomia.
Mimo wszystko zakupy na radzionkowskim targowisku przy złej pogodzie nie należą do najprzyjemniejszych. Klienci nazywają plac ?torem przeszkód?, ponieważ w czasie deszczu trudno jest ominąć tłum ludzi i nie wdepnąć w kałużę. - Wszędzie jest błoto, aż trudno chodzić - mówi Jadwiga Kapusta, mieszkanka Radzionkowa. - Kiedy pada deszcz, jest nie tylko tłoczno, ale i mokro, wszędzie kałuże, a żeby tego było mało, jest problem z parkowaniem - dodaje.
Problem na targowisku zauważyli także mieszkańcy sąsiednich miast. - Przyjeżdżamy tutaj z mężem średnio co dwa tygodnie - mówi pani Zofia, piekarzanka. - Rzeczywiście jest problem z błotem, dosłownie wszędzie - dodaje. Mężowi pani Zofii doskwiera brak miejsc parkingowych. - Na ulicy Szymały stoi samochód przy samochodzie, a parking przy targowisku jest zdecydowanie za mały - ocenia pan Henryk. - Cieszę się więc, że władze miasta chcą ten problem rozwiązać - dodaje.
To prawda. Targowisko się zmieni. - Ruch Radzionków jest zarządcą placu targowego, natomiast miasto jest jego właścicielem - wyjaśnia kwestie własności Jarosław Wroński, rzecznik Urzędu Miasta w Radzionkowie. Jako że teren jest własnością gminy, władze postanowiły przenieść targ, a teren po nim sprzedać.
- W roku 2013 planowane jest przesunięcie targowiska na teren bezpośrednio przyległy do obecnego targowiska - mówi Wroński. - Nowy plac targowy będzie się znajdował wzdłuż ulicy Unii Europejskiej, mniej więcej naprzeciwko istniejących tam dwóch supermarketów - dodaje.
Zanim tak się stanie, nowy plac zostanie gruntownie przygotowany. Prawdopodobnie zostanie wyłożony kostką brukową, będzie oświetlony lampami hybrydowymi, które zasilane będą światłem słonecznym i wiatrem, a cały teren zostanie ogrodzony. - Powstaną także nowe miejsca parkingowe, będzie miejsce na węzeł sanitarny, co powinno zwiększyć komfort osób odwiedzających targowisko - wyjaśnia Wroński.
Obecnie na placu targowym znajduje się ponad 200 sklepów z odzieżą, warzywami, owocami i mięsem. Ta liczba może się jednak zmienić, ponieważ prócz zmiany miejsca, przewidziano także nowe stanowiska dla handlowców. - Na pewno przybędzie miejsc dla osób, które będą chciały wystawić swoje towary - mówi Wroński.
Co się stanie z placem, który po przeniesieniu zostanie pusty? Otóż władze miasta prawdopodobnie go sprzedadzą. - Teren u zbiegu ulic Szymały, Unii Europejskiej i Pod Lipami zostanie podzielony na cztery działki inwestycyjne, które po ewentualnym wyrażeniu zgody przez Radę Miasta zostaną wystawione na sprzedaż - potwierdza rzecznik.
źródło: http://tarnowskiegory.naszemiasto.plInicjatywa Obywatelska Powiatu Tarnogrskiego Koo w Radzionkowie Zwizek Grnolski Stowarzyszenie Rodzin Katolickich


 
© 2006-2014 Marek Wilczek. Wszystkie prawa zastrzeżone. Projekt, wykonanie i prowadzenie strony: Grzegorz Machoń.

web stats stat24.com