Napisz:
m.wilczek@radzionkow.pl
 
 
 

WYDARZENIA

NZOZ w Radzionkowie (2012.12.31)
Od przyszłego roku miejski ośrodek zdrowia przy ul. Gajdasa w Radzionkowie zostanie przekształcony z samodzielnego publicznego zakładu opieki zdrowotnej w niepubliczny zakład opieki zdrowotnej.
Poprowadzi go spółka, której jedynym udziałowcem będzie miasto Radzionków.
Gabriel Tobor, burmistrz Radzionkowa, na ostatniej sesji Rady Miasta w 2012 roku przedstawił radnym nowego prezesa spółki, która poprowadzi NZOZ. Został nim Jacek Tatarynowicz z Piekar Śląskich. - To człowiek, który od ponad 20 lat zajmuje się zarządzaniem i przekształceniami w biznesie - mówił burmistrz Tobor. Wczoraj nowy prezes został również przedstawiony pracownikom ośrodka zdrowia.
Jak poinformował Gabriel Tobor, nowa spółka jest już na ostatnim etapie tworzenia. - Wkrótce powinna zostać wpisana do rejestru sądowego. Powinno stać się to jeszcze w tym roku, lub najpóźniej na początku przyszłego - wyjaśniał Tobor. Zastępcą dyrektora ds. lecznictwa w ośrodku zdrowia będzie Katarzyna Jany.
Burmistrz Radzionkowa oczekuje, że po wprowadzonych zmianach organizacyjnych i personalnych, dojdzie do poprawy infrastruktury ośrodka zdrowia, przychodnia będzie bardziej konkurencyjna w stosunku do innych tego tupu ośrodków na rynku.
Jacek Tatarynowicz powiedział nam, że jego głównym celem jest poprawa infrastruktury przychodni. - W tych warunkach, które teraz świadczone są usługi zdrowotne, nie można ich już dalej udzielać w dłuższym czasie - mówi nowy prezes. Nadal aktualny jest pomysł, by przychodnię przenieść do budynku byłych ogródków jordanowskich.
Ten obiekt wymaga jednak modernizacji.
Tatarynowicz mówi, że trzeba poszukać nowych źródeł finansowania na poprawę infrastruktury. W grę wchodzi pozyskanie pieniędzy unijnych lub kredytu. Nowy prezes chce w nowym roku stworzyć plan pozyskania funduszy. Jacek Tatarynowicz podkreśla też, ze będzie chciał rozwijać usługi medyczne. Co konkretnie, nie powiedział. - Wymaga to jeszcze analizy - dodaje. Na pewno jednak NZOZ będzie mógł łatwiej, niż w poprzedniej strukturze organizacyjnej, uruchomić płatne usługi medyczne. Kiedy skończy się specjalistyczne leczenie zakontraktowane przez NFZ, ośrodek będzie mógł nadal ich udzielać pacjentom odpłatnie.
Dodajmy, że radni Radzionkowskiego Towarzystwa Społeczno Kulturalnego, opozycyjnego klubu do burmistrza miasta, obawiają, że podjęte wcześniej przez radę miasta uchwały przekształcające ośrodek zdrowia w NZOZ mogą okazać się bublem prawnym. Radny Krzysztof Banek, powołując się na jedną z interpretacji dyrektora Izby Skarbowej w Łodzi w sprawie przekazywania aportem nieruchomości do nowej spółki gminnej. Banek poddał w wątpliwość, czy aby na pewno spółka nie będzie musiała zapłacić podatku VAT od tej "darowizny". Radni czekają na odpowiedź od burmistrza.
źródło: http://tarnowskiegory.naszemiasto.plInicjatywa Obywatelska Powiatu Tarnogrskiego Koo w Radzionkowie Zwizek Grnolski Stowarzyszenie Rodzin Katolickich


 
© 2006-2014 Marek Wilczek. Wszystkie prawa zastrzeżone. Projekt, wykonanie i prowadzenie strony: Grzegorz Machoń.

web stats stat24.com