Napisz:
m.wilczek@radzionkow.pl
 
 
 

WYDARZENIA

DWORZEC PKP (2012.10.26)
Przejęty na początku roku od PKP przez miasto Radzionków dworzec kolejowy zostanie w ciągu najbliższych 15 miesięcy zmodernizowany. Władze miasta wyłoniły wykonawcę tego przedsięwzięcia.
Projekt budowlany "Modernizacji budynku po byłym Dworcu Kolejowym w Radzionkowie dla stałej ekspozycji pn.: Deportacja Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku" wykona Zarząd Budynków Komunalnych z Tarnowskich Gór. Ta sama firma przeprowadzi również prace modernizacyjne. Będzie to kosztowało 449 tys. zł. Forma ma czas na wykonanie wszystkich zadań do stycznia 2014 roku.
- Ten przetarg nie obejmuje jednak samej aranżacji wystawy o deportacjach Górnoślązaków - podkreśla Jarosław Wroński, rzecznik radzionkowskiego magistratu. Ekspozycję urzędnicy przygotowują we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej. Modernizacja dworca jest współfinansowana z funduszy unijnych.
Przypomnijmy, że władze Radzionkowa przejęły dworzec przy ul. św. Wojciecha w lutym tego roku po pięciu latach starań. PKP dostało za dworzec 264 tys. 466 zł.
źródło: http://tarnowskiegory.naszemiasto.plInicjatywa Obywatelska Powiatu Tarnogrskiego Koo w Radzionkowie Zwizek Grnolski Stowarzyszenie Rodzin Katolickich


 
© 2006-2014 Marek Wilczek. Wszystkie prawa zastrzeżone. Projekt, wykonanie i prowadzenie strony: Grzegorz Machoń.

web stats stat24.com