Napisz:
m.wilczek@radzionkow.pl
 
 
 

HOBBYMoje zainteresowania nie skupiają sie wokół jednej rzeczy, której poświęca się każdą wolną chwilę. Moje hobby można podzielić na kilka dziedzin: sport, podróże, internet, polityka, fotografowanie.

Nieodzownie spośród wszystkich wymienionych króluje sport. Uprawiam go amatorsko, aczkolwiek systematycznie. Od kilkunastu lat jak rok długi i niezależnie od pogody, gram wraz z kolegami w piłkę nożną, zarówno dla przyjemności jak i sportowego rywalizowania w turniejach. Równie ukochanym sportem co piłka nożna, lecz w mniejszym stopniu uprawianym jest koszykówka.

Kilka lat wstecz dopadło mnie „białe szaleństwo” i tak zostało do dziś. Kilka wypadów w sezonie zimowym na narty ze znajomymi zawsze uda się zaliczyć.

Mimo odnoszących dość często kontuzji oraz zgodnie z dewizą życiową „sport to zdrowie”, nic nie jest w stanie zniechęcić mnie do uprawiania w/w sportów.

Do moich zainteresowań należą również podróże. Od czasów szkoły średniej poprzez studia, aż do dziś staramy się wraz z żoną, wcześniej narzeczoną, poznawać piękno tego świata. W zależności oczywiście od kondycji finansowej są to podróże bliższe, bądź dalsze.

Przy okazji podróżowania fotografowanie stało się moim hobby. Jest to raczej fotografia na amatorskim poziomie, ale staram się w to wkładać dużo serca.

Trudno również nie wspomnieć o zainteresowaniu jakim jest internet i sieci komputerowe, które to raczej przerodziło się w pasję, a zajmują mi po rodzinie i pracy najwięcej czasu. Choć żona twierdzi, że kolejność jest odwrotna.

Wszystko zaczęło się dobre 20 lat temu. Wraz z kolegą Krzysiem z czystej nudy i braku zajęcia postanowiliśmy połączyć kabelkiem swe komputery. I tak po drodze nazbierało się kilku sąsiadów, potem następnych kilkunastu i tak trwa do dziś. Choć dzisiejszy sprzęt, wykonanie i technika dalece odbiegają od minionych dekad, to zamysł jest ciągle ten sam - „mieć szerokie okno na świat”. W podobny sposób powstały dwie inne sieci w Radzionkowie i tym samym Radzionków stał się ewenementem nie tylko na skalę Śląska, ale i całego kraju mając największy odsetek ludności z dostępem do Internetu, o czym pisano i mówiono.

Od 14 lat moje zainteresowania skupiają się również wokół polityki, ale nie tej „wielkiej”, raczej tej na skalę Naszej małej Ojczyzny, jaką jest Radzionków. Stąd też mój udział jako kandydata w wyborach do Rady Powiatu w roku 2002, Radnego Rady Miasta w kadencji 2006-2010, Radnego Rady Miasta w kadencji 2010-2014, Radnego Rady Miasta w kadencji 2014-2018 jak i kandydowania na Radnego Rady Miasta w roku bieżącym. 
© 2006-2014 Marek Wilczek. Wszystkie prawa zastrzeżone. Projekt, wykonanie i prowadzenie strony: Grzegorz Machoń.

web stats stat24.com